خانهسوالات متداول

سوالات متداول

زمان ارسال سفارش‌ها به چه صورت می‌باشد؟

سفارش‌ها حداکثر 24 ساعت پس از ثبت سفارش ارسال خواهند شد.

شرایط تعویض کالا چیست؟

کلیه محصولات ظرف 48 ساعت از زمان خرید قابلیت تعویض با شروط زیر را داراست:
• عدم استفاده از کالا به تشخیص کارشناسان کفش تبریز
• با ارائه فاکتور و ترجیحاً در همان فروشگاهی که کالا از آنجا خریداری شده است.
• تعویض فقط با کالای هم‌قیمت یا بالاتر امکان‌پذیر است.

برای ثبت سفارش چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

در صورتی که سفارش خود را از طریق وبسایت کفش تبریز ثبت کنید، در آخرین مرحله باید اطلاعات سفارش دهنده، اطلاعات تماس و اطلاعات مقصد و همچنین نحوه پرداخت و نحوه ارسال سفارش را وارد کنید.
در صورتی که سفارش خود را با استفاده از شبکه های اجتماعی کفش تبریز ثبت کنید، برای تسریع در فرایند آماده سازی و ارسال سفارش، نام و نام خانوادگی سفارش دهنده، آدرس دقیق پستی و کد پستی مقصد، و شماره تماس مورد نیاز خواهد بود.

خدمات پس از فروش کفش تبریز چگونه است؟

محصولات کفش تبریز دارای خدمات پس از فروش از تاریخ خرید به شرط استفاده صحیح و با ارائه فاکتور می‌باشد.

آیا امکان تعویض یا مرجوعی کالا دارید؟

بله.در صورتی که کفش یا کالای ارسالی برای شما، به دلایلی همچون سایز نامناسب، عدم مطابقت مشخصات یا عدم رضایت از کیفیت محصول ارسالی، نتواند رضایت شما را جلب کند می توانید کالای ارسال شده را مرجوع کنید تا سایز دیگر از همان مدل، یا مدل دیگر و یا خود هزینه پرداخت شده برگردانده شود.

آیا شعبه تهران دارید؟

هدف کفش تبریز ارایه کالای با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی است. به همین دلیل تلاش دارد با استفاده از ابزارهای نوین و اینترنتی امکان دسترسی بلاواسطه به محصولات خود را برای تمام مردم ایران فراهم آورد. به همین دلیل الویت اول خود را ارتقای رضایت مشتریان اینترنتی و غیرحضوری خود قرار داده است. محصولات کفش تبریز توسط فروشگاه های غیر رسمی در شهرهای مختلف کشور ارایه می شوند ولی کفش تبریز نمایندگی انحصاری در شهرهای دیگر ندارد.

آیا برای خرید از کفش تبریز ، حتما باید در سایت عضو باشم؟

خیر،با توجه به امکان خرید به صورت میهمان الزامی برای عضو شدن در سایت وجود ندارد. خریداران محترم می توانند بدون عضویت در سایت اقدام به خرید بکنند.

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟

پس از ثبت سفارش و نهایی شدن آن ،sms و Email سفارش و فاکتور برای اعضا ارسال می شود.

آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

شهروندان تبریزی امکان مشخص کردن روز و ساعت تحویل کالا را دارند . در ارسال های پستی امکان تنظیم روز و ساعت در حال حاضر وجود ندارد.

پس از این که سفارشم را ثبت کردم، چقدر طول می‌‏کشد که به دستم برسد؟

کلیه سفارشات پس از 3 تا 5 روز کاری به طول می انجامد . مدت زمان ارسال سفارش پس از”پردازش سفارش” که توسط پیامک به مشتریان محترم اطلاع رسانی خواهد شد، محاسبه می شود .

آیا می‏‌توانم سفارشی را که با پست ارسال شده رهگیری کنم؟

بله، شما برای رهگیری سفارشی که با پست ارسال شده می‏‌توانید شماره 20 رقمی مرسوله را در آدرس زیر وارد کنید:http://itemtracking.post.ir و یا با پشتیبانی کفش تبریز تماس بگیرید و از وضعیت مرسوله آگاه شوید و یا با مراجعه به پست منطقه محل سکونت خود و ارائه کد 20 رقمی از وضعیت مرسوله آگاه شوید.

آیا می‌‏توانم کالاهایی که موجود نیستند را سفارش بدهم؟

خیر، ثبت سفارش امکان پذیر نیست ولی امکان اطلاع رسانی در صورت تامین محصول و اضافه شدن آن به سایت برای اعضا(در صورتی که از طریق انتخاب گزینه «به من اطلاع بده» تمایل خود را به اطلاع یافتن از موجودی کالا اعلام کرده باشید) وجود دارد.